• Byliśmy w Teatrze im. S. Jaracza w Łodzi na „Zemście” A. Fredry”

          • Dnia 22 lutego 2023 r. uczniowie klas VI, VII i VIII wybrali się, pod opieką p. A. Łaskiej, p. E. Miksy-Wojtalczyk i p. S. Wojciechowskiej, do Teatru im. S. Jaracza  w Łodzi na przedstawienie pt. "Zemsta" w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego.

            Uczestnicy wyjazdu po przyjeździe na miejsce, odebraniu biletów, pełni ciekawości weszli do sali, gdzie zajęli swoje miejsca. Po chwili światła zgasły, a na scenę wszedł pierwszy aktor, potem kolejni. Inscenizację przyjemnie się oglądało. Widać było, że grali w niej doświadczeni aktorzy. Doskonale wcielili się w postacie komedii słynnego pisarza, sprawiając wrażenie, jakby akcja toczyła się naprawdę.  Barwne stroje i dopasowana sceneria znakomicie współgrały z treścią wydarzeń oraz kwestiami, które wygłaszali aktorzy. Spektakl został także wzbogacony o efekty pirotechniczne- tj. strzały z broni palnej. Widzów najbardziej rozśmieszyła osoba grająca Papkina. Aktor potrafił oddać w pełni psychikę tego błazna. Reżyser wykonał kawał dobrej roboty! Widownia doceniła grę aktorów i okazała swój zachwyt głośnymi oklaskami.

            „Zemsta” A. Fredry należy do klasyki polskiej literatury, wyznacza kanon komedii oraz jest wzorem komizmu sytuacyjnego i słownego humoru. To arcydzieło polszczyzny i jeden z najbardziej krytycznych utworów o polskości, który w szyderczy i o dziwo wciąż aktualny sposób punktuje nasze narodowe przywary i słabości.

            Uczestnicy zgodnie stwierdzili, że świetnie spędzili czas. Wszystkim, którzy chcą choć  trochę oderwać się od codzienności i dobrze się pośmiać, można śmiało polecić tę sztukę.

          • Akademia Krytycznego Myślenia

          • Obraz znaleziony dla: akademia krytycznego myślenia

            W XXI wieku uczniowie muszą zdobywać wiedzę w zakresie w jakim wcześniej nie było takiej konieczności. Zmieniająca się nieustannie rzeczywistość kreuje nowe obszary nauki, w których uczniowie uczą się i zdobywają kompetencje takie jak: języki obce, sztuka, geografia, nauki ścisłe i nauki społeczne.

            Związek pomiędzy edukacją i myśleniem krytycznym jest oczywisty.

            Człowiek nie jest w stanie się uczyć bez umiejętności myślenia. Umiejętność krytycznego myślenia ma wpływ na osiągniecie sukcesu na wyższych poziomach edukacji oraz w karierze zawodowej.

            W badaniach prowadzonych przez profesora Davida T. Cloneya na zlecenie fundacji Billa i Melindy Gates padły wnioski, iż nawyki umysłu, takie jak: analizowanie, interpretowanie, rozwiązywanie problemów i argumentowanie, są równie ważne, albo i ważniejsze, niż znajomość treści programowych i w ogromnym stopniu determinują potencjalny sukces ucznia w procesie edukacji.

            Nauczanie myślenia krytycznego i efektywnego rozwiązywania problemów jest niezbędne.

            Prowadzi ono do rozwijania istotnych zdolności, takich jak praca na wyższym poziomie koncentracji, umiejętność głębszej analizy faktów i pobudzanie złożonych procesów myślowych.

            Zajęcia z krytycznego myślenia czy nawet całe fakultety mu poświęcone funkcjonują na wielu uczelniach (głównie amerykańskich i kanadyjskich, ale i w Europie stają się coraz popularniejsze), pojawiają się inicjatywy promujące krytyczne myślenie w szkołach.

            Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolski projekt:  Akademia Krytycznego Myślenia, którego koordynatorem została Pani Ewa Szymczyk.

                                         

            Jednym z elementów projektu realizowanego od września 2022r. było zorganizowanie warsztatów z krytycznego myślenia w klasach IV, V.

            Dlatego też 17 lutego w szkole pojawiły się edukatorki z Uniwersytetu Łódzkiego, które przeprowadziły profesjonalne warsztaty z zakresu myślenia krytycznego. Celem spotkania było uświadomienie uczniom jak ważne w dzisiejszym świecie jest wykształcenie kompetencji logicznego i analitycznego myślenia.

            Zajęcia wypełnione ciekawymi ćwiczeniami oraz ożywioną dyskusją uczniów pomogły imw odróżnianiu faktów od opinii, weryfikacji fake newsów a także udoskonaliły umiejętność argumentowania swoich stanowisk i przekonań przy równoczesnym uszanowaniu stanowiska kolegów/koleżanek.

            Uczniowie wyposażeni zostali w:

            - umiejętność wnioskowania logicznego, dostrzegania związków przyczynowo - skutkowych i opisywania ich,

            - umiejętność dostrzegania zależności i wzorów/mechanizmów działania, przenoszenia wiedzy o rzeczach/faktach znanych na obszary nieznane, ale mające podobną charakterystykę (np. jeśli wiem, jak działa mój rower, to potrafię też opisać, jak działają inne rowery, ale i motorowery lub inne maszyny napędzane łańcuchem),

            - umiejętność argumentowania – zarówno wymyślania, jak i prezentowania argumentów

            - umiejętność dostrzegania błędów we wnioskowaniu i w argumentowaniu innych osób,

            - świadomość, że nie wszystkie informacje zawarte w mediach (zwłaszcza w serwisach społecznościowych) są prawdziwe.

            Na podkreślenie zasługuje wyjątkowa aktywność uczniów klasy IV, którzy podjęli profesjonalną dyskusję , podczas której z ogromną dojrzałością argumentowali swoje stanowiska.

            Panie prowadzące były zachwycone celnością formułowanych wniosków oraz niespotykaną, jak na ten wiek, aktywnością i mądrością argumentacyjną.

            Uczniowie byli bardzo zadowoleni z udziału w zajęciach i wyrazili potrzebę tego typu nauki, która przekłada się na zdobycie podstawowych kompetencji niezbędnych do pełnego uczestnictwa we współczesnym świecie.

          • Półfinały województwa łódzkiego w piłce siatkowej.

          • Dnia 14.02.2023 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. Stanisława Staszica „Gastronomik” w Tomaszowie Mazowieckim , rozegrane zostały zawody  w piłkę siatkową dziewcząt .
            Do zawodów zgłosiły się 4 szkoły podstawowe z Opoczna, Sulejowa, Gałkowa i Zawady.
            Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”. Po pasjonujących spotkaniach nasza drużyna zajęła  II miejsce.

            Wyniki spotkań:

            Sp Zawada - Sp Opoczno 2:1,
            Sp Zawada – Sp Gałków 2:0,
            Sp Zawada – Sp Sulejów 1:2

            Skład drużyny :
            Izabela Tomczyk, Julia Cieślik, Nikola Przybysz, Kinga Pecyna, Martyna Szymańska, Agata Duda, Zuzanna Pyśka, Amelia Kaczmarek, Nikola Ogłuszka.
            Opiekun zespołu: P.Radzyński

          • BĄDŹ EKOszkołą

          • Nasza szkoła włącza się w konkurs organizowany przez firmę ENERIS SUROWCE.

            Trwać on będzie od 1.02.23 r. do 31.05.23r. Koordynatorem konkursu jest p. K. Gabryszewski.
            W pojemnikach żółtych uczniowie zbierają nakrętki i zgniecione butelki PET, wrzucając je oddzielnie do kosza.
            Do kosza niebieskiego wrzucają makulaturę.

            Kosze umiejscowione są przy rowerowni na terenie szkoły.
            Każda frakcja jest inaczej punktowana:
             - butelki PET 1kg to 10 pkt.
             - nakrętki 1kg - 2 pkt.
             - makulatura 1 kg - 1 pkt.

            Za zajęcie I miejsca szkoła otrzyma nagrodę wartości 3000 zł oraz pojemnik do zbiórki korków typu "Serce".

            Ogłoszenie wyników - do 5.06.23 r.

            Zachęcamy wszystkich do zbiórki.

          • Powiatowe zmagania siatkarskie

          •  Dnia 08.02.2023 r w sali gimnastycznej  w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. Stanisława Staszica „Gastronomik” w Tomaszowie Mazowieckim rozegrane zostały Mistrzostwa  Powiatu Tomaszów Maz. w piłkę siatkową dziewcząt.
            Do zawodów zgłosiły się 4 szkoły podstawowe z SP nr 13 w Tomaszowie Maz. (gospodarz), Zawady, SP nr 8 w Tomaszowie Maz. oraz Komorowa. (Mistrz i V - mistrz z miasta Tomaszów Maz. oraz Mistrz i V - mistrz z Zawodów Międzygminnych Powiatu Tomaszów Maz.)
            Turniej został rozegrany systemem „na krzyż”. Po pasjonujących spotkaniach nasza drużyna zajmując I miejsce wywalczyła awans do dalszej fazy rozgrywek – ½ Mistrzostw  Województwa Łódzkiego , które odbędą się 14.02.2023 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. Stanisława Staszica „Gastronomik” w Tomaszowie Maz.

            Wyniki spotkań:

            Sp Zawada - Sp nr 13  2:0  ( 25:8 , 25:8)

                      Finał  Mistrzostw  Powiatu  Tomaszowskiego

            Sp Zawada – Sp Komorów  2:1 (17:25 , 25:22 , 15: 2)

            Skład drużyny :
            Nikola Ogłuszka, Izabela Tomczyk, Julia Cieślik, Nikola Przybysz, Kinga Pecyna, Martyna Szymańska, Agata Duda, Zuzanna Pyśka, Amelia Kaczmarek.
            Opiekun zespołu: P. Radzyński

          • Międzygminne rozgrywki siatkarskie

          • Dnia 02.02.2023 r w sali gimnastycznej w Wiadernie, rozegrane zostały Międzygminne Mistrzostwa  w piłkę siatkową dziewcząt.
            Do zawodów zgłosiły się 4 szkoły podstawowe z Wiaderna (gospodarz), Zawady, Lubochni oraz Komorowa.
            Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”. Po pasjonujących spotkaniach nasza drużyna zajmując II miejsce wywalczyła awans do dalszej fazy rozgrywek – Mistrzostw Powiatu Tomaszowskiego, które odbędą się 08.02.2023 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. Stanisława Staszica „Gastronomik” w Tomaszowie Maz.


            Wyniki spotkań:

            Sp Zawada - Sp Wiaderno 2:1,
            Sp Zawada – Sp Lubochnia 2:0,
            Sp Zawada – Sp Komorów 1:2

             

          • Feryjne śpiewanie

          • W czasie ferii większość uczniów odpoczywała w domach lub na wyjazdach. Niektórzy jednak rozwijali swoje pasje i tak jak Julia Sęk z zaangażowaniem brali udział w konkursach.

            15 stycznia w Piotrkowie Trybunalskim odbył się XVII Wojewódzki Festiwal Kolęd i Pastorałek “Kolęda pieśnią zgody”. Reprezentując naszą szkołę Julka zajęła w nim - w kategorii kl. IV - VI miejsce 3. Podsumowanie tego konkursu połączone z wręczeniem nagród odbyło się 29 stycznia w kościele pod wezwaniem św. Doroty i św. Jacka.


            19 stycznia w Miejskim Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim odbył się II konkurs pod nazwą "Tomaszowskie talenty". Tym razem Julia wykonując piosenkę "Smutnny wiersz" zdobyła miejsce II.

            Serdecznie gratulujemy sukcesów i czekamy na następne.

          • Bal karnawałowy

          • Dnia 28.01.2023 r. Rada Rodziców naszej szkoły zorganizowała bal karnawałowy.

            Dziękujemy wszystkim naszym sponsorom za ufundowanie nagród w konkursach, które odbyły się w czasie trwania zabawy, a w szczególności:

            - pani dyrektor kina Helios w Tomaszowie Mazowieckim,

            - właścicielowi restauracji „Janosik”,

            - restauracji „Plan”

            - pizzerii „Fierro”,

            - salonowi kosmetycznemu p. Iwony Majerz,

            - salonowi fryzjerskiemu Fryzjernia p. Marty Robert,

            - Państwu: Annie i Krzysztofowi Pawlikowskim, Annie i Adamowi Worachom, Bogumile i Sylwestrowi Kwapiszom, Ewelinie i Arturowi Ogórkom, Żanecie i Mariuszowi Sękom oraz Pani Annie Szymańskiej – Plich.

            Podczas zabawy karnawałowej zostali wyłonieni Król i Królowa Balu. Odbyła się też licytacja kufra niespodzianek ze smakołykami ze spiżarni babci i piwniczki dziadka.

            Zebrane fundusze zasiliły konto Rady Rodziców, które zostaną wykorzystane na potrzeby uczniów naszej szkoły.

            Dziękujemy również wszystkim Naszym Gościom, bez których bal nie mógłby się odbyć.

          • ZAPRASZAMY NA SMACZNE DWUDANIOWE OBIADY

          • NOWA STOŁÓWKA DZIAŁA OD DZIŚ...

            W dniu dzisiejszym zostało oficjalnie otwarte nowe pomieszczenie stołówki. Pracownicy korzystają z kuchni wyposażonej w nowoczesny sprzęt oraz pomieszczeń gastronomicznych. Zapraszamy do spożywania dwudaniowych obiadów, koszt dla ucznia 5 zł.

          • Słodki czwartek

          • Ostatni w I półroczu "Słodki czwartek" przypadł w udziale uczniom klasy 4. Były gofry, bezy, babeczki i inne słodkie pyszności. Nie dziw więc, że na każdej przerwie stoisko było oblegane przez głodomorów ze wszystkich klas.

            Czekamy już na lutowe słodkie niespodzianki.

          • Informacja

          • Podczas ferii zimowych od 16.01.2023 r. - do 27.01.2023 r. szkoła będzie czynna w godz. 7.00 - 15.00

            W I tygodniu ferii będzie wykonana rozbiórka budynku C, bardzo proszę, ze względu na bezpieczeństwo, aby

            dzieci nie przebywały w tym czasie na terenie szkoły.

          • "Nasza radość i duma"

          • Pod takim tytulem odbywał się w Łodzi II Wojewódzki Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Został on zorganizowany z okazji 81 rocznicy utworzenia Armii Krajowej. W konkursie udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i średnich. Spośród nadesłanych z całego województwa zgłoszeń - nagrania trzech wybranych piosenek, jury wybrało 26 wykonawców. Zaprezentowali się oni w trakcie Koncertu Laureatów, który miał miejsce w poniedziałek 9 stycznia 2023 r.

            Koncert odbył się na scenie Teatru Muzycznego w Łodzi. Wystąpień młodych artystów wysłuchało ponad 700 widzów, wśród których nie zabrakło członków Armii Krajowej. Zostali oni przywitani gromkimi brawami przez - głównie młodych ludzi.

            Po Koncercie Laureatów przedstawiciele Jury odczytali werdykt.
            Wśród nagrodzonych znalazła się nasza Julia Sęk, która w kategorii klas VI - VIII solista zajęła III miejsce!!!

            GRATULUJEMY !!!!

          • Hu Hu Ha

          • 26 grudnia o godzinie 18.00 na facebookowej stronie Hu Hu Ha Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Świątecznej i Zimowej odbył się Koncert Laureatów 6 już edycji tegoż Festiwalu. 

            Zgłoszenia do niego - drogą online - trwały od 8 października do 4 grudnia. Poza wypełnienim i zgłoszeniem uczestnika poprzez specjalny formularz, należało jeszcze nagrać film ze swoim wykonaniem kolędy lub piosenki zimowej i przesłanie go do organizatorów.

            Festiwal miał dwa etapy. W pierwszym Jury spośród wysłanych nagrań wybierało te, które spełniały określone  przez organizatorów kryteria.

            Etap drugi - to wybranie spośród zakwalifikowanych zgłoszeń najlepszych wykonań. Patrząc na listę finalistów, można było odnieść wrażenie, że Jury nie będzie miało czasu na świętowanie, ponieważ w każdej kategorii znalazło się ponad 100 wykonawców. (soliści 6 - 9, 10 - 12, 13 - 16, powyżej 17 oraz zespoły w takich samych kategoriach)

            A w świąteczny wieczór 26 grudnia można było posłuchać wykonań najlepszych z najlepszych. 

            Wśród nagrodzonych znalazła się nasza Julka Sęk, która śpiewając utwór "Cicho, cicho pastuszkowie" zdobyła wyróżnienie w kategorii solista 10 - 12 lat.

            Serdecznie gratulujemy!!

          • Akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

          • Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt 22 grudnia 2022 r. w naszej szkole odbył się apel z tej okazji przygotowany pod kierunkiem katechety szkolnego - p. Tomasza Kosiora.

            Podczas akademii uczniowie z klas V, VI i VIII wystąpili z programem artystycznym. Jasełka w ich wykonaniu wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a wokaliści swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku. Piękny śpiew pastorałek i piosenek świątecznych uświadomił wszystkim i  przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli i zaproszonych gości.

            Dla wszystkim wielkim zaskoczeniem było wspólne odśpiewanie pastorałki przez uczennicę klasy VI Julię Sęk i nauczycielkę muzyki p. Barbarę Chmielnicką. Ale to nie był koniec niespodzianek, bo ksiądz proboszcz Józef Jeleń zagrał kolędę „Wśród nocnej ciszy” na organkach, a uczniowie wtórowali mu śpiewem.

            Następnie głos zabrała Pani dyrektor Elżbieta Miksa-Wojtalczyk. Podsumowała konkursy, w których szkołę reprezentowali uczniowie naszej placówki:

            1. Szkolny Konkurs Ozdób Świątecznych. Pięciu zwycięzców otrzymało nagrody w postaci biletów do kina „Helios”. Ufundował je przewodniczący Rady Rodziców- p. P. Kusideł. Trafiły one do:

            - Eweliny Bojanowskiej- uczennicy klasy IV,

            - Konrada Majerza- ucznia klasy IV,

            - Antoniny Kusideł- uczennicy klasy V,

            - Ewy Mąkoli- uczennicy klasy V,

            - Oskara Wojciechowskiego- ucznia klasy VIII.

            Wykonane przez uczniów ozdoby zostały sprzedane przez Radę Rodziców podczas kiermaszu, który odbył się 11 grudnia 2022 r. w kościele w Chorzęcinie. Zgromadzone w ten sposób fundusze zasiliły konto Rady Rodziców.

            2. Szkolny Konkurs „Ekologiczna bombka”. Oto zwycięzcy:

            - I miejsce- Julia Wojciechowska z klasy VI,

            - II miejsce- Oskar Jabrzyk z klasy IV,

            - III miejsce- Wiktor Grzybek z klasy V.

            Z kolei pani Barbara Chmielnicka przekazała zgromadzonymi informacje na temat konkursów wokalnych, w których naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VI- Julia Sęk. Otóż Julia zajęła:

            - I miejsce 31 Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki i Pieśni o Mojej Ojczyźnie,

            - została laureatką II Wojewódzkiego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Nasza radość i duma”, którego podsumowanie odbędzie się 9 stycznia 2023 r.

            Pani Jolanta Goszcz-Pawłowska, opiekun Samorządu Uczniowskiego, podsumowała zaś szkolny konkurs na najładniej udekorowaną klasopracownię.
            - I miejsce zajęli w nim uczniowie klasy VI,

            - II miejsce przypadło czwartoklasistom.

            Zwycięzcom gratulujemy i czekamy na następne sukcesy!

            Na zakończenie głos zabrał Pani dyrektor Elżbieta Miksa-Wojtalczyk, która życzyła całej naszej społeczności szkolnej szczęśliwych i zdrowych świąt Bożego Narodzenia. Ciepłe słowa skierował do zebranych także proboszcz parafii w Chorzęcinie- ksiądz Józef Jeleń.

            Po apelu wszyscy wzięli udział w  Szkolnej Wigilii, podczas której składali sobie życzenia i łamali się opłatkiem.

          • Kiermasz

          • W niedzielę 11 grudnia w kościele św. Małgorzaty w Chorzęcinie odbył się kiermasz ozdób świątecznych. Wszystkie prace wykonane zostały przez uczniów naszej szkoły, przy drobnej pomocy niektórych rodziców. 

            Już pod koniec listopada uczniowie przynosili swoje dzieła do pracowni komputerowej, w której 8 grudnia jury - złożone z nauczycieli, pracowników oraz uczniów, wybrało 5 najciekawszych prac. Ich autorzy zostaną nagrodzeni w czasie szkolnej Wigilii, która odbędzie się 22 grudnia.

            Dochód ze sprzedaży ozdób zasili konto Rady Rodziców.

            Serdecznie dziękujemy zarówno wykonawcom jak i wszystkim, którzy zakupili te cudeńka

          • „HEJT – MOWA NIENAWIŚCI W INTERNECIE" – SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE Z MŁODZIEŻĄ

          • W czwartek 15.12.2022r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zawadzie  odbyło się spotkanie profilaktyczne dla uczniów z udziałem koordynatora ds. profilaktyki Panią st. sierż. Moniką Czarnecką. Podczas prelekcji poruszono bardzo ważne kwestie dotyczące mowy nienawiści, hejtu czy dyskryminacji oraz odpowiedzialności prawnej za takie zachowania, które stają się poważnym społecznym zagrożeniem zwłaszcza dla młodych ludzi. Uczniowie dowiedzieli się, jak radzić sobie w takich sytuacjach i gdzie szukać pomocy.

            Podczas dyskusji uczniowie omawiali sposoby radzenia sobie z agresją w szkole, na ulicy czy w Internecie. Policjantka wyjaśniła młodym ludziom czym jest hejt oraz mowa nienawiści. Ponadto, funkcjonariuszka przybliżyła kwestię konsekwencji prawnych za tego typu zachowania. Prelekcja była też okazją do omówienia z młodzieżą kwestii związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem.

            Podczas takich zajęć, młodzi ludzie mają większą świadomość czyhających na nich zagrożeń a co najważniejsze, wiedzą jak należy na nie reagować i gdzie szukać pomocy.

             

            Beata Tomczyk-Milczarek

          • Dlaczego warto czytać? Pasja zamiast nałogu. Spotkanie autorskie z p. Jackiem Łapińskim.

          • "Dlaczego warto czytać?! Pasja zamiast nałogów" to temat warsztatu motywacyjnego, który poprowadził pan Jacek Łapiński. Odbył się on 8 grudnia 2022 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zawadzie. Zorganizowała je p. Wioletta Jarosz. Wzięli w nim udział uczniowie z klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zawadzie. Pan Jacek Łapiński to pisarz, prawnik, przedsiębiorca, pasjonat psychologii pozytywnej, dumny ojciec syna, podróżnik po Polsce, pływak i mors, piłkarz amator oraz przyjazny i pogodny człowiek. Jest autorem książek pt. „Dlaczego warto czytać?” oraz „Jak być lepszym w życiu prywatnym i zawodowym”.

            Podczas spotkań młodzież dowiedziała się, że warto zadbać o rozwój osobisty i w jaki sposób to zrobić. Podkreślono zalety czytania – jego wpływ na wzbogacanie umysłu człowieka i podnoszenie poziomu inteligencji, bo człowiek oczytany lepiej radzi sobie we wszystkich dziedzinach życia. Zgromadzeni dowiedzieli się także , że kluczem do osiągnięcia sukcesu w życiu jest odkrycie i rozwijanie swoich pasji.

            Wszyscy z zainteresowaniem słuchali pana Jacka i brali czynny udział w spotkaniu. Napełnieni dobrą energią wrócili do domów.

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno - Przedszkolny w Zawadzie
      • 044 710-90-75
      • Zawada 249/255, 97-200 Tomaszów Mazowiecki Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych