• WYCIECZKA DO KINA „HELIOS” W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM NA FILM pt. „BATMAN”

• W dniu 30 marca 2022 roku, uczniowie naszej szkoły z klas VI - VIII, w liczbie 59 osób,  pojechali do kina w Tomaszowie Maz. na film pt. „Batman”. Odtwórcami głównych ról byłi: Zoe Kravitz (Kobieta –Kot),  Robert Pattinson (Batman), Colin Farrell (Pingwin), Paul Dano (Człowiek-Zagadka).

Do kina wyruszyliśmy sprzed szkoły o godz 8.20, a przed seansem filmowym zakupilśmy popcorn i pepsi, żeby w trakcie trwającego prawie 3 godziny filmu nie tylko ucztę duchową miały zmysły wzroku ale i smaku. Mieliśmy do dyspozycji na wyłączność całą salę kinową. Film ukazywał walkę dobra ze złem. Batman został zmuszony do szukania nowych sprzymierzeńców, aby zdemaskować winowajcę i położyć kres nadużywaniu władzy i korupcji, od dawna nękających Gotham City. Oczywiście dobro zwyciężyło.

Po projekcji filmu uczniowie mogli jeszcze posilić się w KFC w Galerii Tomaszów oraz popróbować pyszne lody w punkcie „Prawdziwe lody” i napoje w „Planecie Smaków”. Inni bawili się  w „Magic Play” korzystając z różnych gier zręcznościowych.

O godzinie 12.30 pełni wrażeń wyruszyliśmy z powrotem do szkoły w Zawadzie. Czekamy na kolejne wycieczki.

• „ZA DUŻY NA BAJKI”

• W dniu 14 marca br. uczniowie klasy IV i V Szkoły Podstawowej w Zawadzie  wspólnie w wychowawcami wybrali się do kina Helios w Tomaszowie Maz. na film „Za duży na bajki” w reżyserii Kristoferra Rusa.  Scenariusz tego filmu oparty jest na książce Agnieszki Dąbrowskiej pod tym samym tytułem. Chodź motywem przewodnim dzieła są turnieje gier komputerowych, w które bez opamiętania angażuje się główny bohater – Waldek, to śmiało można powiedzieć, że film porusza także  sprawy przyjaźni i miłości. Natomiast rola „szalonej” ciotki spowoduje, że młodzi widzowie na pewno zrozumieją, co w życiu jest najważniejsze. A humorystyczne scenki nie pozwolą nudzić się nikomu.

SERDECZNIE POLECAMY!

Uczniami opiekowały się panie: A. Łaska, E. Miksa-Wojtalczyk i B. Lasota.